Проблемите на младите хора излизат на преден план при формиране на политиките на Европейския съюз в средносрочен и дългосрочен план. В този процес България и българското правителство се стреми да поема своите функции, да подкрепя младите хора, да създава условия за тяхното неформално образование, обучение и развитие, както и възможности за успешно реализиране на творческия и трудов потенциал на младежта.
Триото на председателствата – Ирландия, Литва и Гърция, заедно с Европейската комисия и Европейския младежки форум, се договориха Социалното включване да бъде основната тема през 18-месечния период от януари 2013 до края на юни 2014 г.
Гърция завършва 18-месечния цикъл с третата фаза на структурния диалог чрез фокусиране върху младежкото предприемачество, включително в областта на културата, като средство за постигане на автономия на младите хора и допринася за тяхното социално включване. Насърчаването на предприемачеството е особено важно при изправянето пред предизвикателства, свързани с тревожно високите нива на младежка безработица в повечето държави членки на ЕС
Настоящата анкета е част от процеса на разработване на национален доклад, свързан с проблемите на социалното включване на младите хора, което в момента е един от основните приоритети в политиките на Европейския съюз.
Изпращайте вашите попълнени анкетни карти в срок до 17.01.2014 г. включително, на електронната поща на дирекция „Младежка информация и координация”: tatyana.gesheva@mpes.government.bg и mic@mpes.government.bg
Благодарим Ви за отзивчивостта и отделеното време!
Министерство на младежта и спорта – Дирекция „Младежка информация и координация” и Дирекция „Политика за младежта“